Nasze produkty

Nawóz wapniowo-węglanowy granulowany

Nawóz wapniowo-węglanowy granulowany firmy DOLWAP zaleca się do stosowania przedsiewnego, a po wysiewie należy pamiętac o dobrym wymieszaniu go z gleba. Podczas sezonu wegetacyjnego wszystkie składniki zawarte w nawozie uwalniane sa sukcesywnie, zapobiegajac w ten sposób wymyciu ich z systemu korzeniowego upraw. Oprócz funkcji odżywczych roślin, nawóz firmy DOLWAP przyczynia się do poprawy jakości gleby. Właściwe dozowanie ułatwia granulowana postac nawozu.

GRANULOWANY NAWÓZ WAPNIOWO-WĘGLANOWY POD ROŚLINY UPRAWNE STOSOWAĆ NALEŻY PRZEDSIEWNIE I DOBRZE. Wymieszać z glebą. Na łąki, pastwiska i inne uprawy wieloletnie stosować wiosną lub jesienią po zakończeniu wegetacji roślin.

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszym produktem, prosimy o kontakt pod nr tel. 605 785 404
lub poprzez formularz dostępny w dziale KONTAKT
Aktualne ceny oraz szczegółowe informacje udzielamy również poprzez pocztę elektroniczną : dolwap@gmail.com


Pobierz ulotkę nawozu firmy DOLWAP - nawóz wapniowo-węglanowy granulowany - odmiana 04
Pobierz Sprawozdanie z badań Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Łodzi - dla nawozu DOLWAP
Atest nr 06/2016 OSChR w Łodzi - nawóz DOLWAP


Aby przeglądać pliki w formacie PDF należy pobrać program Acrobat Reader. Po kliknięciu na ikonę poniżej otworzy się strona producenta programu, z której można pobrać najnowszą wersję programu Acrobat Reader:
GetAdobeReader

Wapno tlenkowe 60%

Wapno tlenkowe to kolejny nasz produkt polecany w celu poprawy jakości oraz utrzymania odpowiedniego pH gleby. Wapno tlenkowe nawozowe, to produkt otrzymywany ze skał wapiennych, a jego podstawowym składnikiem jest tlenek wapnia CaO.

Zamówienia i transport

Dostępne formy zamówienia:

Opcja nr 1 : 24 tony (worki 50kg pakowane na paletach po 1500kg), jednorazowe zamówienie
Opcja nr 2 : big bag 500kg

Firma DOLWAP dostarcza produkty własnym transportem. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 605 785 404
O nawozach wapniowych w skrócie

Większość gleb w Polsce, bo aż 67% wymaga odkwaszania i stan ten niestety nie zmienia się od wielu lat. Zakwaszenie większości gleb w Polsce wynika z naturalnych ubytków wapnia z gleby poprzez pobieranie go wraz z plonem, wypłukiwanie w głąb oraz kwaśne deszcze i stosowanie niektórych nawozów mineralnych. Zakwaszenie gleb powoduje niską ich produktywność oraz zwiększa skażenie środowiska naturalnego. Niedobór magnezu i kwaśność gleb powodują przede wszystkim zmniejszenie przyswajalności składników pokarmowych przez rośliny uprawne i degradację gleby, co prowadzi do obniżenia plonów i ograniczenia możliwości doboru uprawy gruntów. Głównym zadaniem wapniowania jest odkwaszanie gleby, doprowadzając jej odczyn (pH) do poziomu optymalnego dla uprawianych roślin.

Wapń wprowadzony do gleby umożliwia zlepianie się cząstek glebowych, tworząc strukturę gruzełkowatą, przez co ułatwia dostęp wody i powietrza do korzeni roślin oraz uaktywnia kompleks sorpcyjny. Badanie próbek glebowych wykonane przez stacje chemiczno-rolnicze najbardziej dokładnie wykazują stan zakwaszenia gleby. Na podstawie tych badań i w oparciu o kategorię argonomiczną (stopień zwięzłości) gleby można określić potrzeby wapniowania.

Wpływ nawozów na glebę

Znając potrzeby wapniowania oraz uwzględniając kategorię agronomiczną gleby i wrażliwość uprawianych roślin można ustalić optymalną dawkę wapnia. Wiedząc jaka jest procentowa zawartość czystego składnika (CaO) w danym rodzaju nawozu można przeliczyć zalecaną dawkę CaO/ha na ilość potrzebnego nawozu wapniowego.

Wapniowanie jako zabieg odkwaszający wpływa na podnoszenie urodzajności gleb poprzez:
- poprawa właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych,
- zwiększenie przyswajalności fosforu, potasu i magnezu,
- poprawa przyswajalności mikroelementów przez rośliny,
- zmniejszenie toksycznego działania glinu i manganu,
- ograniczenie dostępności dla metali ciężkich,
- dodatni wpływ na procesy rozkładu rozkładu substancji organicznej,
- wspomaganie naowżenia organicznego i mineralnego,
- polepszenie jakości zdrowotnych i technologicznych płodów rolnych.

Wapniowanie gleb jest procesem długtrwałym i musi być odpwoiednio zaplanowane w płodozmianie. Optymalne jego miejsce jezt uzależnione od doboru roślin, terminów stosowania nawozów organicznych oraz uprawy. Przy uprawie roślin bardzo wrażliwych i wrażliwych na zakwaszenie gleby wapnowanie należy stosować z co najmniej rocznym wyprzedzeniem, jak również w roku pooprzedzającym lub nastepującym po zastosowaniu obornika.

Źródło: „Stan zakwaszenia gleb w Polsce i zapotrzebowanie na nawozy wapniowe” – Wojciech Lipiński
Źródło: „O uprawie kukurydzy w przyszłym roku - myślimy już teraz” - dr Marian Machul